Kdo jsem a jak to začalo...

IMG-20180909-132555

Někteří z Vás mne již znají pod jménem Hanka Vyhnánková photo. Tímto jménem jsem vystupovala po několik let na FaceBooku, než jsem tuto sociální síť v únoru 2021 opustila. Nejen, že jsem se vrátila ke svému rodnému příjmení Slavíčková, ale chopila jsem se příležitosti a vytvářím si svůj nový svět fotografování, abych Vám byla opět na blízku, a to prostřednictvím těchto stránek a se svým "pojízdným ateliérem", novými rekvizitami a nápady. 


...a jak to celé začalo? 

...DAR fotografovat jsem u sebe objevila před 11ti lety. Tenkrát jsem byla s přáteli v Karlových Varech na farmě KOZODOJ kurzovat s koňmi. Něco mi nedalo spát a tak jsem se velmi brzy ráno procházela mlhou po ohradách, kde  se páslo stádo spokojených koní.

1
2
3

Pocítila jsem potřebu uchovat si ten obraz, ale měla jsem "jen" mobil, abych si tu krásu vyfotila. Tam v tom okamžiku mne napadla myšlenka koupit si fotoaparát a pak už jsem jen fotila a fotila, hrála si se světlem, učila se pracovat s fotografií a s její úpravou. Postupem času se nacházeli zájemci chtějíc ode mne vyfotografovat. Neuměla jsem si říct o finanční odměnu pro sebe, a tak vznikla "fotografie pro dobrou věc" - tedy výtěžek z focení šel na krmivo pro pejsky do spolku pro opuštěné, do HAFonaděje.  

V roce 2015 jsem za pomoci přátel uspořádala malou výstavu v tišnovských Klenbách a výtěžek z aukce fotografií opět podpořil tento spolek pro pejsky. Jednu malou, černou, chlupatou srdeční krásku mám již několik let doma a musím uznat, že mi mnohonásobně vrátila lásky i zásadních změn v mém životě. Ale to je zase jiný, krásný příběh, který vám můžu povykládat třeba při osobním setkání u focení. Postupem času jsem začala fotit i svatby, které už přilepšily mému skromnému rozpočtu, dnes už jich mám za sebou několik desítek. Nasbírala jsem spoustu zkušeností, ale stále jsem otevřena novému učení a rozvíjení sebe sama. Nejraději jsem však fotila chladnokrevné koně při práci v lese a velkou odměnou za mé fotografie byla i spolupráce s profesionálkou paní Helenou Görnerovou, kde jsem po tři roky přispívala svou tvorbou do kalendářů pro asociaci chladnokrevných koní (ASCHK) s názvem "Společnými silami".

foto-4
IMG-0034


Přenesla jsem se i přes nelehké období, kdy mi ukradli celou techniku a musela jsem začít znovu od začátku. Mezi vámi bylo tolik, kteří mne podporovali a povzbuzovali, doporučovali mé fotoslužby a pomohli jste mi tak vrátit se zase zpět, za to vám všem patří mé veliké DĚKUJI. 

Po "kovidím" období jsem dospěla k rozhodnutí, věnovat se fotografování profesionálně, a tak začíná má další etapa s Vámi a s Vámi a třeba i s Vámi... 

Chcete-li, nahlédněte do galerií a projděte se příběhy, které se mi podařily na fotografie již zachytit. Třeba budete v dalším příběhu právě Vy. Už teď se na setkání s Vámi upřímně těším.... 

Hanka

Máte zájem o focení? Kontaktujte mě: